61,8 mld zł wypłaciła już Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Polska wydaje pieniądze w najszybszym tempie spośród wszystkich państw Unii Europejskiej.
Potwierdzają to dane Europejskiej Komisji ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich. Według nich do 30 czerwca 2013 r. Niemcy, które są na drugim miejscu, wypłaciły swoim rolnikom i przetwórcom żywności o ok. 2,3 mld euro mniej niż Polska, a Francja - o ok. 3,5 mld euro - poinformowała ARiMR.
W 2010 r. Agencja wypłaciła beneficjentom 8,2 mld zł, w 2011 r. - ok. 10 mld złotych, a w 2012 r. ponad 11 mld złotych. W ocenie ARiMR, tak duże wypłaty są sukcesem, gdyż w latach 2006-2008 były problemy z funkcjonowaniem systemu informatycznego co zakłócało realizację unijnych programów. Dlatego nabory wniosków o udzielenie wsparcia ze wszystkich działań PROW 2007-2013 "obsługiwanych" przez ARiMR mogły rozpocząć się dopiero po wdrożeniu działań naprawczych w 2009 r.

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz