wtorek, 13 stycznia 2015

Ropa w USA już poniżej 45 USD za baryłkę, to najsłabiej od IV 2009


Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku są już poniżej 45 USD za baryłkę. To najsłabsze notowania od kwietnia 2009 r. - podają maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na luty, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana po 44,88 USD, po zniżce o 1,19 USD, czyli 2,6 proc.
Brent w dostawach na luty na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zniżkuje o 1,31 USD, czyli 2,8 proc., do 46,12 USD za baryłkę.
Minister ropy Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA) Suhail Al Mazrouei zapowiedział, że prowadzona przez kraje OPEC strategia nie zmieni się. W listopadzie kartel pozostawił bez zmian limity dostaw topy, na poziomie 30 mln baryłek dziennie pomimo faktu, że ceny surowca na światowych rynkach paliw mocno spadły z powodu nadpodaży ropy.
Przedstawiciel ZEA stwierdził też, że powinna nastąpić korekta produkcji ropy z łupków.
Dodał, że jest mało prawdopodobne, aby w najbliższym czasie doszło do gwałtownego wzrostu cen ropy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz