Rosjanie będą sprzedawać amerykańskim firmom silniki do rakiet. Według dziennika „Izwiestia”, Zjednoczona Korporacja Rakietowo-Kosmiczna i przedsiębiorstwo Energomasz, dostały zgodę na sprzedaż silników rakietowych amerykańskim kontrahentom.
Amerykanie zapłacą miliard dolarów za 60 silników i pakiet usług serwisowych, a współpraca z rosyjskimi dostawcami jest przewidziana na okres od 15 do 25 lat.
Chodzi o silniki do rakiet typu Antares dla korporacji Orbital Sciences, która pracuje nad programem kosmicznych ciężarówek. W kontrakcie zapisano, że rosyjskie silniki nie mogą być wykorzystane do celów wojskowych.

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz