sobota, 17 stycznia 2015

Premier Kopacz przyjechała na podpisanie porozumienia ws. KW


Premier Ewa Kopacz przyjechała w sobotę po południu do Katowic, by wziąć udział w podpisaniu porozumienia ze związkowcami w sprawie planu naprawczego dla Kompanii Węglowej.
Jak podała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, premier Ewa Kopacz zaakceptowała treść porozumienia wypracowanego przez stronę rządową i górnicze związki zawodowe.
Przed południem w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach po raz kolejny spotkał się zespół roboczy, w skład którego weszło trzech związkowych liderów i przedstawiciele rządu: pełnomocnik ds. restrukturyzacji górnictwa Wojciech Kowalczyk, wiceminister skarbu Rafał Baniak i wiceminister pracy Jacek Męcina.
Po południu rozpoczęła się sesja plenarna, z udziałem poszerzonego składu związkowców. Przed godz. 17 na obrady dojechała premier Kopacz, by uczestniczyć w podpisaniu porozumienia. Później odbędzie się konferencja z udziałem premier Kopacz, pełnomocnika rządu ds. restrukturyzacji górnictwa Wojciecha Kowalczyka oraz szefa śląsko-dąbrowskiej Solidarności Dominika Kolorza.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz