czwartek, 13 listopada 2014

Volkswagen przyjął ponad 200 osób do pracy w nowej fabryce


Koncern samochodowy Volkswagen zatrudnił pierwszych pracowników do budowanej pod Wrześnią fabryki. Powstający za ok. 3,3 mld zł zakład ma być gotowy za dwa lata. Grupa ponad 200 już zatrudnionych przechodzi szkolenia. Fabryka docelowo zatrudni blisko 3 tys. osób.


W czwartek w Białężycach koło Wrześni zostanie wmurowany kamień węgielny pod budowę nowej fabryki produkującej samochód VW Crafter. Niemiecki koncern decyzję o lokalizacji zakładu w Polsce ogłosił w marcu br. w swojej fabryce w Poznaniu, gdzie powstają samochody użytkowe Caddy i Transporter.
Jak powiedział w miniony poniedziałek PAP wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński, w negocjacjach dotyczących lokalizacji nowej inwestycji nie decydowały tylko dobre doświadczenia Volkswagena z Poznania, ale również to, że samorządy - region, powiat i miasto Września - przygotowały odpowiednią ofertę w zakresie szkolnictwa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz