Po tej
W Warszawie przebywa chińska delegacja firmy, która rozmawia o sposobach zakończenia tej sprawy. Niechlubne wycofanie się COVEC-u z budowy A2 nadwątliło wiarygodność chińskiego giganta w oczach partnerów na całym świecie.
Firma dotychczas nie wypłaciła odszkodowań za zerwanie umowy, które znalazły się w kontrakcie na A2. Polska była pierwszym krajem Unii Europejskiej, który zezwolił chińskiej firmie na realizację tak dużego projektu infrastrukturalnego za publiczne fundusze.
W Warszawie po raz kolejny przedstawiciele COVEC-u będą negocjować warunki wypłaty odszkodowań. Koncern nie komentuje tej sprawy, ale według nieoficjalnych informacji Chińczycy podczas najbliższej rundy negocjacji będą chcieli doprowadzić sprawę do końca.
.jpg)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz