niedziela, 16 listopada 2014

COVEC chce zapłacić za A2. Przełom w sprawie nieudanego wejścia Chińczyków do Polski ?


Po tej inwestycji Chińczykom pozostał wstyd, a Polakom - niespłacone po dziś dzień długi. Chiński koncern COVEC, który wycofał się z budowy autostrady A2, chce w końcu uregulować płatności - dowiedziało się Polskie Radio.

W Warszawie przebywa chińska delegacja firmy, która rozmawia o sposobach zakończenia tej sprawy. Niechlubne wycofanie się COVEC-u z budowy A2 nadwątliło wiarygodność chińskiego giganta w oczach partnerów na całym świecie.
Firma dotychczas nie wypłaciła odszkodowań za zerwanie umowy, które znalazły się w kontrakcie na A2. Polska była pierwszym krajem Unii Europejskiej, który zezwolił chińskiej firmie na realizację tak dużego projektu infrastrukturalnego za publiczne fundusze.

W Warszawie po raz kolejny przedstawiciele COVEC-u będą negocjować warunki wypłaty odszkodowań. Koncern nie komentuje tej sprawy, ale według nieoficjalnych informacji Chińczycy podczas najbliższej rundy negocjacji będą chcieli doprowadzić sprawę do końca.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz