piątek, 14 listopada 2014

Kulczyk będzie pierwszym polskim szejkiem. To już przesądzone ?


Najbogatszy Polak wie doskonale, że we współczesnym świecie to dostęp do surowców decyduje o przewadze, dlatego od kilku lat inwestuje w poszukiwania złóż. Czy ostatnie informacje, płynące z jego spółki, oznaczają, że Jan Kulczyk jako pierwszy zyska miano polskiego szejka? Wygląda na to, że tak. Sukces jest spektakularny tym bardziej, że na ważnego Polaka na rynku ropy czekaliśmy od 150 lat, od czasów Ignacego Łukasiewicza.
Serinus Energy, czyli wydobywcza spółka Jana Kulczyka poinformowała o rekordzie w wydobyciu ropy naftowej.
Serinus Energy zakończył trzeci kwartał z wynikiem wydobycia 5640 baryłek ekwiwalentu ropy naftowej dziennie - chwali się spółka. Jednocześnie informuje, że liczy na dojście do 6 tys. baryłek dziennie jeszcze w tym roku.
Większe wydobycie może cieszyć, choć na razie w osiągnięciu najwyższych możliwych zysków przeszkadzają spadające ceny ropy. I konflikt zbrojny na wschodzie Ukrainy. Przez to - mimo rekordu wydobycia - spółka notuje obecnie niższy zysk (za III kw. 2014 - 3,8 mln dolarów) niż w tym samym czasie w ub. roku (8,15 mln dol.)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz