Wydobycie komercyjne w chilijskiej kopalni Sierra Gorda, której współwłaścicielem jest KGHM, opóźni się o ok. 2-3 miesiące i ruszy w okolicy lutego-kwietnia 2015 r. - poinformował Yoshiaki Nakazato, prezes Sumitomo Metal Mining.
Kopalnia Sierra Gorda należy do spółki typu joint venture, której udziałowcami są: spółka pośrednio zależna KGHM Polska Miedź – KGHM International (55 proc.), Sumitomo Metal Mining (31,5 proc.) oraz Sumitomo Corporation (13,5 proc.).
Produkcja ze złoża Sierra Gorda ruszyła pod koniec lipca. Obecnie trwa rozruch kopalni. W wywiadzie dla PAP w październiku prezes Herbert Wirth informował, że spółka jest zadowolona z przebiegu rozruchu i projekt powinien osiągnąć 100 proc. mocy w I połowie przyszłego roku.

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz